اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 2 خرداد 1402     |     کد : 966

با حضور مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری:

همایش تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت سازمان بیمه تامین اجتماعی استان برگزار شد.

زهرا کوهی مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری و دبیر ستاد جمعیت استان آذربایجان‌شرقی به ایراد سخنرانی در خصوص تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت پرداخت.

زهرا کوهی مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری و دبیر ستاد جمعیت استان آذربایجان‌شرقی به ایراد سخنرانی در خصوص تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت پرداخت.
 وی گفت:مسئله پیری جمعیت، برای دستگاه های خدمات رسان و صندوق های بازنشستگی زنگ خطری است، چرا که اختلال در حوزه جمعیت گریبان گیر تمام اقشار جامعه خواهد شد و بار مالی زیادی بر دوش صندوق های بازنشستگی و بیمه ها خواهد داشت.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست های ستاد جوانی جمعیت در راستای تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده و اقدامات صورت گرفته   در این حوزه گفت: باید مسیر و شرایط اعتبار سنجی و بحث ضمانت در وام ازدواج  و فرزند آوری با همکاری تمام ارگان ها تسهیل گردد.
ایشان در ادامه به بحث تحکیم خانواده اشاره و لازمه ایجاد یک زندگی مناسب و مطلوب را برگرفته از بطن خانواده دانست و تصریح کرد : اولین قدمی که هر شخص برای تحقق جامعه ای توسعه یافته باید انجام دهد از خانواده خود شروع نماید.
صادقی پور مدیر کل سازمان بیمه تامین اجتماعی در این مراسم گفت:روز ملی جمعیت یک رویداد سالانه هست که هر سال در ۳۰ اردیبهشت برگزار می‌شود. که به پیشنهاد سازمان ثبت احوال ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، و مصادف با روز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی جمعیت در تقویم رسمی ایران به ثبت رسید.
وی افزود: در دوره جدید مدیریتی،  سازمان طرح پوشش بیمه فراگیر خانوار ایرانی را نیز طراحی و اجرا کرده است که تا امروز حدود 420 هزار نفر از بانوان خانه‌دار در کل‌کشور تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار ایرانی قرار گرفته‌اند که گام بزرگی در جهت تحقق سیاست‌های کلی جمعیت و کمک بزرگی در موضوع مهم جوانی جمعیت کشور بوده است
در پایان این همایش نیز از همکارانی که در سال اخیر ازدواج نموده یا صاحب فرزند شده‌اند تجلیل شد.
 
 


نوشته شده در   سه شنبه 2 خرداد 1402  توسط    دفتر بانوان زمانی   
PDF چاپ چاپ