اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 24 تير 1397     |     کد : 374

به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب

اجتماع ملی حافظان حریم خانواده درتبریز برگزار شد.

اجتماع مردمی حافظان حریم خانواده، با حضور حجت‌الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در تبریز برگزار شد.

 اجتماع مردمی حافظان حریم خانواده، با حضور حجت‌الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در تبریز برگزار شد.
شرکت کنندگان در این تجمع که به مناسبت هفته عفاف و حجاب و روز دختر ترتیب یافت بر ضرورت حفظ کانون خانواده در مقابل هجمه فرهنگی دشمن تاکید کردند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در اجتماع حافظان حریم خانواده در تبریز با اشاره به معانی ارائه شده درباره حجاب گفت: اگرچه پوشش حجاب در ظاهر افراد ظهور پیدا می‌کند اما حجاب برخاسته از اعتقادات و باورهای درونی انسان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم حجاب را میوه عفاف و عفاف را ریشه حجاب خواند و افزود : عفاف نوعی حجاب درونی است که انسان را از گناه بازمیدارد.
وی خاطرنشان کرد: حجاب امر خداست و شارع مقدس به عنوان یکی از احکام ضروری دینی حفظ آن را واجب کرده و بانوان با حفظ حجاب می‌توانند اطاعت را که روح و پیام اصلی بشریت است اثبات کنند و در زمره اطاعت کنندگان الهی قرار گیرند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی ، حجاب در جامعه ما رونق گرفته است، یادآور شد: در سال‌های اخیر کم مهری‌هایی نسبت به حجاب صورت گرفته که یکی از علل آن ضعف در تبیین مسائل اسلامی است.
وی همچنین از نبود برنامه ریزی جامع و هماهنگ برای حجاب و ضعف در معرفی الگوی مناسب از سوی دستگاههای فرهنگی در ارتباط با حجاب ابراز تاسف کرد.
فرمانده سپاه عاشورا هم در این تجمع خاطرنشان کرد : ما از مکتبی پیروی می‌کنیم که زینب کبری نهضت برادر را به جهانیان عرضه کرد و حال این مکتب برای همه جهانیان به عنوان الگو مانده است.
سردار عابدین خرم خطاب به تجمع کنندگان گفت : کسانی که در جامعه ما حجاب ضعیف دارند دختران ما هستند و زنان محجبه باید به جای خالی کردن صحنه در جامعه حضور داشته باشند و با آنها صحبت کنند تا بیشتر دیده شوند.
 
 
 


PDF چاپ بازگشت