اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 26 آذر 1397     |     کد : 433

در جریان سفر یک روزه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به شهرستان شبستر

سمینار آموزشی تحکیم و تعالی بنیان خانواده برگزار شد.

سمینار آموزشی تحکیم بنیان خانواده با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی با حضور فرماندار شهرستان و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از بانوان ادارات در سالن بخشداری مرکزی برگزار شد.

سمینار آموزشی تحکیم بنیان خانواده با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی با حضور فرماندار شهرستان و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از بانوان ادارات در سالن بخشداری مرکزی برگزار شد.
فرماندار شبستر در این سمینار با اشاره به اهمیت تحکیم و تعالی بنیان خانواده ها گفت::محوری ترین نقش زنان در جامعه، تحکیم بنیان خانواده است. آگاهی بخشی و اجرای دوره های آموزشی و برگزاری جلسات تحکیم بنیان خانواده با رویکرد آموزشی و تبیین اهداف و لازمه های زندگی باعث تحکیم روابط خانوادگی و نهایتاً تحکیم روابط اجتماعی خواهد شد و بانوان به عنوان یک سرمایه اجتماعی که تقریبا نصف جامعه را تشکیل می دهند نقش مهمی را در توسعه جامعه خواهند داشت.
مستفید فرماندار شهرستان شبستر، با اشاره به اختصاص 30 درصد از پست های مدیریتی به زنان، بر ارتقاء و افزایش کارایی برای پیشبرد وضعیت زنان و بحث شایسته سالاری و بکارگیری زنان در بخش های میانی و عالی پست های مدیریتی تاکید و خواستار برنامه ریزی و اجرای تدابیر لازم در این زمینه شدند .
در ادامه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به ارائه آماری از زنان فعال در استان پرداختند و بیان داشتند که طرح های زیادی در زمینه توانمند سازی زنان در حال اجرا می باشد که با اجرایی شدن این طرح ها امید است شاهد حضور بیشتر زنان در پست های مدیریتی باشیم.
صادق زاده در ادامه مباحث به مسائل مرتبط با زنان بالاخص نقش بانوان در ادارات و سیستم اداری، تاثیر بانوان بر فرهنگ جامعه، نقش اقتصادی و مدیریتی و آسیب های موجود در حوزه زنان پرداختند . ایشان حل و رفع معضلات و آسیب های مربوط به این قشر از جامعه را پایه و اساس حل مشکلات جامعه عنوان نمودند و خواستار برنامه سازی و اتخاذ تدابیر در راستای توسعه کمی و کیفی نقش زنان در تمامی عرصه های جامعه شدند.
 در ادامه خانم افراشته رئیس حوزه علمیه خواهران الزهرا تبریز، به بیان حقوق زنان در خانواده و جامعه پرداختند.
 


نوشته شده در   دوشنبه 26 آذر 1397  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ