اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 8 دي 1397     |     کد : 436

برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی نقش زنان در کاهش تصادفات جاده ای

به منظور هماهنگی و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های، نقش زنان در کاهش تصادفات جاده ای جلسه ای با حضور مهندس رضایی رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده ای در دفتر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد.

به منظور هماهنگی و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های، نقش زنان در کاهش تصادفات جاده ای جلسه ای با حضور مهندس رضایی رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده ای  در دفتر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد.
مدیرکل امور بانوان وخانواده با اشاره به نقش زنان در کاهش تصادفات جاده ای گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار به ‌عنوان یکی از بسترهای تعالی و رشد انسان‌ها، یاری و مشارکت همه گروه‌های اجتماعی موردنیاز است. مشارکت زنان در انعکاس دیدگاه‌ها و نیازهای گروه‌های مختلف زنان در تحقق توسعه حمل‌و نقل پایدار حائز اهمیت است.
وی افزود: زنان با بیش از  نیمی از جمعیت جوامع و به دلیل ارتباط مستقیم با گروه‌های سنی جوانان، نوجوانان، کودکان و نیز تأثیر بر نیم دیگر جمعیت یعنی مردان، از مهم‌ترین و مؤثرترین گروه‌های اجتماعی به شمار می‌آیند، به عبارتی دامنه تأثیر هر زن می‌تواند از خود و خانواده تا کل جامعه گسترش یابد.
صادقزاده گفت:  تلفات و مجروحیت های ناشی از تصادفات رانندگی در راه های برون شهری استان مربوط علاوه بر مردان کل خانواده و علی الخصوص بانوان را درگیر می کند، به همین خاطر شایسته است فرهنگ سازی در این زمینه صورت گیرد و با توجه به پیش رو بودن عید نوروز و افزایش مسافرت های برون شهری لازم است آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک مورد توجه خاص قرار گیرد تا بتوانیم گام های موثری برداریم.
 
 
 


نوشته شده در   شنبه 8 دي 1397  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ