اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 10 دي 1397     |     کد : 437

با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری:

جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان هریس برگزار شد.

محمودی فرماندار شهرستان هریس گفت : زنان به عنوان نیمی از جامعه نقش بسیار مهم و حیاتی در سلامت خانواده و جامعه در ابعاد مختلف دارند .

محمودی  فرماندار شهرستان هریس  گفت : زنان به عنوان نیمی از جامعه نقش بسیار مهم و حیاتی در سلامت خانواده و جامعه در ابعاد مختلف دارند . دقت در نقش حساس زن در سلامت ، موفقیت ،و یا شکست خانواده و جامعه در زمینه های مختلف همچون نیازهای روانی، عاطفی، جسمانی ، معنوی و ... مبین این امر می باشد. بانوان این شهرستان علاوه بر مسئولیت خطیر مادری و همسری در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فوق العاده موثر و نقش آفرین می باشند و به جرات می توانم بگویم بدون مشارکت زنان در اقتصاد خانواده توسعه و سازندگی ممکن نخواهد بود .
وی با اشاره به اینکه بانوان این شهرستان به قالیبافی مشغول هستند گفت : فرش هریس از نفیس ترین و پرآوازه ترین هنر دست مردم این خطه است که شهرت جهانی دارد و تلاش ما در عرضه مستقیم این هنر به دست مصرف کنندگان و کم کردن تاثیر واسطه ها بین تولیدکننده و مصرف کننده است تا ماحصل این هنرمندی عاید تلاشگران صنعت فرش شود و مرحمی بر انگشتان پردرد زنان منطقه باشد.در ادامه جلسه حاضرین جلسه به بیان مسائل و مشکلات خود در حوزه های مختلف قالیبافی،کارافرینی ، مشاغل خانگی و ... پرداختند .
صادقزاده مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری نیز به قرار دادهای منعقد شده فی ما بین امور بانوان استانداری با سایر نهاد ها اشاره کرده و گفت : برگزاری کارگاههای آموزشی در زمینه افزایش سطح تاب آوری بانوان، طرح گفتگوی ملی خانواده، استقرار تسهیل گران در حوزه های مختلف کارآفرینی با رویکرد کسب و کاراز جمله برنامه های اداره کل امور  بانوان می باشد.
در مورد پیشنهاد بانوان شاغل در ادارات برای ورزش صبحگاهی بانوان از فرماندار محترم شهرستان خواست تا ضمن طرح این موضوع در جلسه شورای اداری هماهنگی های لازم با رؤسای ادارات را به عمل آورند .
در ادامه مدیر کل امور بانوان خطاب به بانوان کارآفرین گفت : بهترین راه برای بازاریابی محصولات  بازار آنلاین می باشد .از این طریق شما می توانید در اقصی نقاط کشور محصول خود را در معرض نمایش و فروش قرار دهید .
مدیر کل امور بانوان و خانواده در جریان این سفر، از مراکز کارآفرینی بانوان شهرستان هریس، کارگاه رشته بری ، کارگاه قالیبافی زنان شهرستان بازدید به عمل آورد.
 
 


نوشته شده در   دوشنبه 10 دي 1397  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ