اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397     |     کد : 438

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

حضور پررنگ زنان از تریبون‌های مختلف به مردم بیان شود

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی حضور زنان در عرصه های مختلف را بسیار پر رنگ دانست و گفت: حضور پررنگ زنان در عرصه های مختلف و تمام اقداماتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه انجام شده باید در تریبون های مختلف به مردم بیان شود.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی حضور زنان در عرصه های مختلف را بسیار پر رنگ دانست و گفت: حضور پررنگ زنان در عرصه های مختلف و تمام اقداماتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه انجام شده باید در تریبون های مختلف به مردم بیان شود.

علیار راستگو در سومین کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان افزود: شاید یکی از دغدغه هایی که دشمنان انقلاب اسلامی برای ما ایجاد کرده اند تبیین حضور کم رنگ زنان در عرصه های مختلف است در حالی که زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور فعال و چشمگیری داشتند.

وی تصریح کرد: توجه به موضوع بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ویژه در عرصه بانوان اهمیت بسیار زیادی دارد.  

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره نقش تاثیرگذار بانوان در برهه های مختلف ادامه داد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی شیرزنان بسیاری در عرصه حضور داشتند و به شهادت رسیدند و یا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در زمان هشت سال جنگ تحمیلی حضور زنان خنثی کننده اتفاقات تلخ بوده است.

راستگو حضور زنان در عرصه های مختلف را بسیار پر رنگ دانست و افزود: حضور پر رنگ زنان در عرصه های مختلف و تمام اقداماتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه انجام شده باید با تریبون های مختلف به مردم بیان شود.
 
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ابتکار و نوآوری همراه باشد
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی و هماهنگی به منظور بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: به منظور برگزاری باشکوه و پربار برنامه ها، اقدامات دستگاه های متولی و اعضای کارگروه باید با ابتکار و نوآوری همراه باشد.
رقیه صادق زاده در سومین جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان با بیان این که در برگزاری برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران موضوع مهم امیدبخشی به مردم در نظر گرفته شود، افزود: نشاط اجتماعی و تقویب دلبستگی مردم و نظام از مولفه هایی است که باید به صورت جدی در برگزاری برنامه های لحاظ شود.
وی با بیان این که باید فعالیت ها و عملکرد حوزه بانوان در تمام زمینه ها با توجه به تعامل دستگاه های مربوطه تبیین شود، ادامه داد: برپایی نمایشگاه از جمله دستاوردهای موفق چندین ساله انقلاب است بنابراین در این زمینه بیان دستاوردهای انقلاب با استفاده از زبان هنر از مشخصه های نمایشگاه است که باید در نظر گرفته شود.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی افزود: اجرای برنامه های بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی برای تمام مردم یک وظیفه ملی است بنابراین برنامه های امسال باید متفاوت تر از سال های گذشته برگزار شود و اجرای برنامه ها همراه با نوآوری باشد.
صادق زاده با اشاره به اهمیت ارائه طرح ها در حوزه زنان و خانواده به منظور انعقاد تفاهم نامه بین دفتر امور بانوان استانداری و دستگاه های مختلف استان گفت: برنامه های مورد نیاز با توجه به اهداف تعیین شده در اسناد فرادستی و سیاست های مقام معظم رهبری و سند برنامه ششم توسعه و اهداف دولت تدبیر و امید در زمینه توانمندسازی بانوان از سوی دستگاه های مربوطه ارائه شده است.
وی افزود: توانمندسازی جوامع محلی با ایجاد صندوق روستایی از طریق اجرای برنامه های آگاه سازی زنان روستایی به منظور پایدارسازی جوامع محلی از برنامه های تدوین شده تفاهم نامه اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری با اداره کل جهادکشاورزی استان است.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی تصریح کرد: اداره کل امور بانوان به منظور ارتقای سلامت و بهداشت روانی و جسمانی زنان از طریق ایجاد برنامه های طرح پایش سلامت جسمی کارکنان زن با اجرای طرح غربالگری سلامت جسمی به ویژه در زمینه سرطان های شایع زنان تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد کرده است.
صادق زاده با اشاره به موضوع تفاهم نامه بهزیستی در زمینه توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در حوزه کودکان و نوجوانان از طریق اجرای برنامه های آموزشی و مهارت های اجتماعی تاکید کرد: در زمینه توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با اداره کل بهزیستی به منظور اجرای مناسب تفاهم نامه برنامه هایی مانند برگزاری دوره های آموزشی، آشنایی با مهارت های ارتباط جمعی، بازاریابی محصولات  تولیدی برگزار می شود.  
وی تفاهم نامه دفتر امور بانوان استانداری با اداره کل ورزش و جوانان را موجب ارتقای سلامت و بهداشت روانی و جسمانی دانست و افزود: برنامه های طرح سنجش ساختاری و آموزش حرکات اصلاحی و همچنین به منظور ارتقای سلامت اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی از طریق برگزاری سمینار آموزشی نقش زنان در ارتقای سلامت اجتماعی از جمله برنامه های تاثیرگذار در این زمینه است.
 
 
 


نوشته شده در   سه شنبه 18 دي 1397  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ