اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 11 بهمن 1397     |     کد : 445

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی متنوع به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

رقیه صادق‌زاده در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران، با اشاره به برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی پیش‌بینی شده برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: همایش" الگوی فاطمی و تحکیم خانواده"، نشست‌های بصیرت با موضوع انقلاب اسلامی، کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، مسابقه کتابخوانی، کارگاه آموزشی سلامت زنان و پیشگیری از بیماری‌های شایع در بین زنان و... از جمله این برنامه‌هاست.

رقیه صادق‌زاده در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران، با اشاره به برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی  پیش‌بینی شده برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: همایش" الگوی فاطمی و تحکیم خانواده"، نشست‌های بصیرت با موضوع انقلاب اسلامی، کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، مسابقه کتابخوانی، کارگاه آموزشی سلامت زنان و پیشگیری از بیماری‌های شایع در بین زنان و... از جمله این برنامه‌هاست.
صادق‌زاده ادامه داد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تبریز، 40 جشن محله‌محور در پارک‌های بانوان برگزار می‌شود.صادق‌زاده از امضای تفاهم‌نامه با سازمان جهاد کشاورزی برای توانمندسازی جوامع محلی و راه‌اندازی صندوق خرد زنان روستایی و تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای ارتقای سطح سلامت بهداشت روانی و جسمانی زنان با پایش سلامت جسمی کارکنان با رویکرد غربال‌گری سرطان زنان خبر داد.
وی، اولویت‌های دفتر امور بانوان و خانواده را «فرهنگ سازی» عنوان کرد و توضیح داد:  در این راستا برای کاهش تصادفات جاده‌ای، مصرف بهینه آب و ترویج فرهنگ ایثار برنامه‌های آموزشی برگزار کرده‌ایم.
وی همچنین از برگزاری یادواره 267 شهیده زن آذربایجان شرقی خبر داد و خاطرنشان کرد: تدوین سند ارتقای جایگاه بانوان، اطلس بانوان، طرح تاب آوری زنان، توانمندسازی دختران جوان با رویکرد کسب و کار بانوان، طرح گفت وگوی ملی خانواده، طرح خانواده و فضای مجازی و نقش فناوری در توانمندسازی زنان، توان افزایی زنان روستایی حاشیه دریاچه ارومیه و توانمندسازی  زنان سرپرست خانوار،استان با اعطای تسهیلات لازم از جمله اقدامات در جهت توانمندسازی بانوان در استان است.
 
 


نوشته شده در   پنجشنبه 11 بهمن 1397  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ