اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 17 بهمن 1397     |     کد : 450

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری در همایش زنان پیشگام در انقلاب اسلامی درشهرستان سراب:

چهل سالگی انقلاب فرصتی برای تبیین اهداف انقلاب است

مدیرکل بانوان وخانواده استانداری همایش زنان پیشگام در انقلاب اسلامی در شهرستان سراب گفت: دستاورد 40ساله انقلاب،محصول خودباوری وتکیه برقدرت مردم است

مدیرکل بانوان وخانواده استانداری همایش زنان پیشگام در انقلاب اسلامی در شهرستان سراب گفت: دستاورد 40ساله انقلاب،محصول خودباوری وتکیه برقدرت مردم است و فرصتی برای تبیین اهداف انقلاب وانتقال مفاهیم و ارزشهای والای انقلاب اسلامی به نسل جدیددر حوزه بانوان براساس سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری واسناد فرادستی است. وی گفت: تقارن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با ایام فاطمیه بستر مناسبی برای ارائه پیام های معنوی انقلاب اسلامی فراهم ساخته چرا که مکتب علوی، فاطمی و حسینی است.
وی در بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی مرتبط با بانوان گفت: از دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداختن به منزلت و جایگاه زن است که اصل آن نشأت گرفته از اصول اسلامی است، زنان و دختران نسل امروز باید با الگوپذیری از زنان انقلابی دیروز در مسیر آرمان های انقلاب حرکت کنند.
صادق زاده افزود: امام راحل الگوی مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان را به عنوان الگوی مناسب به دنیا ارائه دادند که منزلت زنان حفظ شود، زنان ایران از نظر شاخصه های توسعه اجتماعی، آموزشی، بهداشت، امید به زندگی و توانمندسازی و خودباوری و دانش رآموختگی در جایگاه مناسبی قرار دارند اما برای رسیدن به نقطه مطلوب عزم جدی تری لازم است.
مدیر کل بانوان استانداری ادامه داد: برای حضور زنان در عرصه های مختلف باید برنامه ریزی شود، استان از نظر نقش زنان در تحولات اجتماعی و فرهنگی ظرفیت های بالایی دارد و می توان با تکیه بر این ظرفیت ها اقدامات شایسته تری انجام داد،
وی ضمن اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) بیان کرد: امام راحل در توصیف انقلاب، آن را به عنوان معجزه قرن و انفجار نور دانست، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای مرور انقلاب اسلامی و دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف فراهم ساخته است و با توجه به شرایط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی امروز کشور و جهان لازم است بانوان بیشتر از سال های قبل در جشن انقلاب حضور پیدا کنند.
صادق زاده با نام بردن از  مهم ترین برنامه های فرهنگ سازی برای خانواده ها و بانوان خاطرنشان کرد: تدوین و برگزاری همایش الگوی صحیح مصرف آب برای بانوان، تبیین نقش زنان در کاهش تصادفات جاده ای، آیین نکوداشت مقام مادر، پادواره 267 شهیده زن استان،تدوین سند ارتقا جایگاه بانوان در استان، اطلس زنان، توانمندسازی دختران جوان با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی، طرح ملی گفتگوی خانواده، طرح توان افزایی زنان روستایی حاشیه دریاچه ارومیه، طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانه دار که در حدود 1400 نفر مشمول دریافت وام شدند، از جمله برنامه های اجراشده بانوان می باشد.
وی ادامه داد:  اجرای تفاهم نامه های مشترک ما بین اداره کل بانوان و خانواده استانداری با جهاد کشاورزی در راستای توانمندسازی جوامع محلی از طریق افزایش صندوق های خرد روستایی با دانشگاه علوم پزشکی برای ارتقا سطح سلامت و بهداشت روانی و جسمانی زنان از طریق غربالگری سلامت جسمی، با اداره کل بهزیستی استان در راستای توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانه دار، توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در حوزه کودکان و نوجوانان، با اداره کل ورزش و جوانان در جهت ارتقای سلامت و بهداشت روانی و جسمانی از طریق اجری برنامه های طرح سنجش ساختار قامتی و آموزش حرکات اسلامی، با آموزش و پرورش جهت برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های زندگی در راستای توانمندسازی زنان و خانواده، با جهاد دانشگاهی در زمینه تربیت مدیران مجرب از جمله اقدامات موثر اداره کل بانوان و خانواده محسوب می شود.
وی در پایان خواستارتکمیل پارک بانوان سراب شد.
در این همایش از 40 نفر از پیشگامان زن سرابی که در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش داشتند تجلیل شد.
از دیگر برنامه های حضور مدیر کل بانوان و خانواده در شهرستان سراب بازدید از نمایشگاه صنایع دستی خانم عزتی و مرکز کارآفرینی زنان با ظرفیت 15 نفر بود که در این دیدار مدیر کل بانوان و خانواده در جریان مشکلات این مرکز قرار گرفت و دستورات لازم را صادر نمود.
این مرکز کارآفرینی در زمینه بسته بندی سبزیجات، تهیه مرباهای خانگی و... فعالیت می کند و عمده ترین مشکل این مرکز عدم برخورداری از فضای کافی برای بسط و توسعه کاری است.
 


نوشته شده در   چهارشنبه 17 بهمن 1397  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ