اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1398     |     کد : 489

ویژه برنامه گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

همزمان با فرا رسیدن سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، ویژه برنامه گرامیداشت این حماسه عظیم با استقبال مردم ولایت مدار تبریز در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.

همزمان با فرا رسیدن سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، ویژه برنامه گرامیداشت این حماسه عظیم با استقبال مردم ولایت مدار تبریز در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.
همزمان با فرا رسیدن سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر ویژه برنامه گرامیداشت این حماسه عظیم به همت پایگاه های بسیج شهدای مدافع حرم و شهیده سیده طاهره هاشمی فرهنگسرای الغدیر، با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، حجت الاسلام احمد حمیدی و عباس قلیزاده مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با حضور مردم ولایت مدار تبریز برگزار شد.
تبیین جایگاه ویژه عملیات آزادسازی و حماسه فتح خرمشهر در پیروزی های بعدی دوران هشت ساله دفاع مقدس و لزوم بصیرت و هوشیاری نسل جوان امروزی در صیانت از کیان اسلام و انقلاب در برابر توطئه های دشمنان، از مهمترین رویکردهای این مراسم بود.
اجرای نمایش حماسی، موسیقی زنده و سایر آیتم های فرهنگی از بخش های دیگر اجرایی در این مراسم بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در این مراسم با تبریک این حماسه عظیم گفت: آنچه ما را در عملیات آزادسازی خرمشهر پیروز کرد، تجهیزات و امکانات  نبود بلکه توکل به خدا، وحدت مردم و تبعیت از ولی فقیه رمز پیروزی در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر بود.
حجت الاسلام احمد حمیدی افزود: در تاریخ کشور ما مناسبت های بسیاری وجود دارد که یکی از این مناسبت های غرورآفرین، حماسه آزادسازی خرمشهر است که جوانان رشید این مرز و بوم با دست خالی و سپر سینه هایشان در برابر توپ و تانک دشمنان تا دندان مسلح، پیروزی اسلام و انقلاب در برابر کفر را رقم زدند.
وی، سوم خرداد را نماد مقاومت، ایستادگی و پیروزی در برابر دشمن دانست و خاطرنشان کرد: نسل جوان امروز باید بداند که چه جانفشانی ها و رشادت هایی برای حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور شده است تا انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشسته و پیروزی حق بر باطل رقم بخورد.
 
 


نوشته شده در   پنجشنبه 2 خرداد 1398  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ