اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 5 خرداد 1398     |     کد : 492

با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل امور بانوان و خانواده:

وضعیت وام های خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار بررسی شد.

با حضور دکتر منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری وضعیت وام های خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار بررسی شد

با حضور دکتر منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری  وضعیت وام های خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار بررسی شد. در این نشست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از وضعیت اشتغال استان ارائه و ضمن بیان وضعیت تسهیلات اشتغال فراگیر خواستار همکاری بیشتر ارگانها و بانکها در ارائه تسهیلات شدند.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری نیز  با تأکید بر جایگاه زنان در امر توسعه و نقش آنها در چرخه اقتصادی جامعه و  بهبود وضعیت اقتصادی خانواده، خواستار حمایت جدی از زنان دارای مهارت و جویای کار بخصوص زنان سرپرست خانوار شدند. صادق زاده با بیان اینکه زنان جویای کار و زنان سرپرست خانوار در سال رونق تولید و شرایط اقتصادی حاکم دارای مشکلات خاص و عدیده‌ای هستند، خواستار همکاری و حمایت بیشتر دستگاه‌های اجرایی و حمایتی از این قشر شدند.
در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و کارآفرین جهت دریایفت تسهیلات خود اشتغالی با بهره کم، مقرر شد تفاهم‌نامه ای بین بانک رسالت و امور بانوان استانداری منعقد شود.
در ادامه دکتر منصوری، سهم بنگاه‌های کوچک و متوسط را در ایجاد اشتغال موثر ارزیابی کرده و بر انجام مطالعات میدانی برای کسب اطلاعات دقیق تر تأکید نمودند.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های ویژه نهادها و موسسات موفق که بیشترین نقش را در اشتغال فراهم نموده اند خاطر نشان کرد: انعطاف پذیری یکی از مولفه های مهم این موسسات است که توانسته نقش خود را در توسعه کسب و کار به خوبی ایفا کند.
معاون توسعه اشتغال وزارت با اشاره به اهمیت مشارکت در رشد اقتصادی کشور افزود: نرخ مشارکت فارغ التحصیلان در کشور پائین است و برای ارتقاء آن نیازمند به مشارکت جمعی در بخشهای مختلف اقتصادی هستیم.
منصوری با تاکید بر نقش مهم مشاغل خانگی در اقتصاد گفت: الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی طراحی شده است و آموزش های لازم ارائه شده و هم اکنون در 9 استان در حال اجرا است که امسال در کل کشور اجرایی خواهد شد.
 
 


نوشته شده در   يکشنبه 5 خرداد 1398  توسط   آی تی شمس زمانی   
PDF چاپ چاپ