اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 16 بهمن 1398     |     کد : 608

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری: هرکجا همدلی و همبستگی داشته ایم شاهد موفقیت بوده ایم .

همایش " نقش زنان در انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب " به همت اداره کل امور بانوان و خانواده و با همکاری اعضای کارگروه زنان و خانواده دهه فجر در دانشگاه پیام نور استان برگزار شد

همایش " نقش زنان در انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب "  به همت اداره کل امور بانوان و خانواده و  با همکاری اعضای کارگروه زنان و خانواده دهه فجر در دانشگاه پیام نور استان برگزار شد.
خانم صادق زاده  در این همایش با اشاره به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت : در هر زمان و مکانی که همدلی و همبستگی داشته ایم شاهد موفقیت بوده ایم و نشان داده ایم که زنان در سطوح مختلف جامعه می توانند اثر گذاری مثبت و تاثیرگذاری مناسبی داشته باشند
صادق زاده ضمن تبریک ۴۱ امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و اشاره به آثار و برکات این انقلاب در عرصه های مختلف کشور ، گفت: با احترام به شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و مدافعین حرم و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در ادامه راه شهداء برای  تحقق اهداف عالیه نظام  و پیشرفت بیش از پیش کشور تلاش خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت خواب دشمنان در خصوص بازگشت به این کشورتعبیر شود.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، ضمن قدردانی از تمامی بانوان حاضر در این همایش، خواستار حضور گسترده و دشمن شکن همه آحاد ملت در پای صندوق های رای شده و گفت : یکبار دیگر در دوم اسفند ماه شکوه ، عزت و اقتدار ایران اسلامی را به رخ همه جهانیان خواهیم کشید.
 
مهدوی فرماندار شهرستان تبریز  نیز در  این همایش گفت: برکات بیشمار انقلاب شکوهمند اسلامی باعث عزت و اقتدار ایران عزیز اسلامی شده است و علی رغم همه فشارها و تحریم های دشمنان قسم خورده نظام شاهد رشد و بالندگی بیش از پیش کشور در تمامی عرصه ها هستیم .
فرماندار تبریز با اشاره به اتحاد ایجاد شده در برابر دشمن بین همه آحاد مردم و نظام پس از شهادت سردار سپهبد شهید سلیمانی ،گفت :موشک باران بزرگترین پایگاه آمریکا در منطقه توسط سربازان ولایت مدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گریه سربازان آمریکایی در خلیج فارس تنها نشانه های کوچکی از  اقتدار ایران در برابر آمریکای جنایتکار و همپیمانان منطقه ای او است
مهدوی با اشاره به حضور زنان در عرصه های مختلف مدیریتی و پست های اجرائی کشور،گفت: این یکی از برکات جمهوری اسلامی است که در سایه ی امنیت و استقلال کشور حاصل شده است و زنان جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها برای پیشرفت و تحقق اهداف نظام حضور پررنگ و پرشوری داشته اند.
وی با بیان اینکه حضور پرشور در انتخابات پیش رو باعث شکست دوباره دشمن و عزت روز افزون کشور خواهد شد ، گفت:وظیفه مجریان انتخابات امانتداری در قبال رای های مردم است چرا که رای مردم به عنوان حق الناس تعیین کننده مسیر حرکت کشور در آینده است و ما همه تلاش و سعی خود را خواهیم کرد تا امانتداری کامل در این خصوص باشیم.
 
دکتر جمالپور رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور استان نیز در همایش نقش زنان در انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی را نقشی تاثیرگذار و بی بدیل دانست.
گفت : هدف دشمنان نظام همواره از بین بردن این انقلاب و کم رنگ کردن آثار و برکات آن بوده است که خوشبختانه در عرض این ۴۱ سال گذشته در تمامی زمینه ها در این امر ناموفق بوده و به دفعات شکست های سنگینی را از نظام مقدس جمهوری اسلامی متقبل شده اند.
ایشان با اشاره به اهمیت نقش زنان در تمامی عرصه های کشور گفت:همه ما انسان ها و فرزندانمان بیش از آنکه رنگ و بوی پدری داشته باشیم رنگ و بوی مادری داریم و این حاصل تربیت مادران جامعه است که در زمینه های مختلف شاهد رشد و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.
ایشان با اشاره به اینکه چگونه مردان بزرگی همچون شهید حججی  و شهید حاج قاسم سلیمانی در تاریخ ماندگار و اثر گذار شدند،گفت: این ماحصل تربیت مادران بزرگوار در مکتب غنی اسلام است که اینگونه جهان را در برابر روحیه شهادت طلبی و ایثار و فداکاری خود متحیر می کنند .
دکتر جمالپور با اشاره به تحریم های ظالمانه امریکا و هم پیمانانش در تمامی ابعاد،جنگ تحمیلی هشت ساله ، ترورهای ناجوانمردانه و هزاران نقشه شوم و خبیثانه دشمن ، گفت : با همه این ناجوانمردی ها و خود خواهی های استکبار جهانی انقلاب ما ۴۱ ساله شده است و ‌درخت این انقلاب هرسال به برکت وجود مادران و زنان انقلابی تنومندتر از گذشته می شود و همبستگی و همدلی بیش از پیش در بین آحاد ملت احساس می شود که نمونه بارز آن در تشییع پیکر پاک سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همه دنیا مخابره شد.
 
دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان نیز در این همایش گفت: مهم ترین مساله ای که در این برهه از زمان با آن مواجه هستیم مسال فرهنگی است که می توانیم با حضور زنان در عرصه های مختلف فرهنگی ،سیاسی و اجتماعی و مدیریت منسجم و تدوین برنامه های مناسب فرهنگی این مسائل را به بهترین نحو ممکن به سرمنزل مقصود برسانیم .
رییس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به اینکه تحکیم خانواده مهم‌ترین عامل در حفظ ارزش های جامعه است،گفت: جامعه ای که از خانواده های تحکیم یافته تشکیل شده باشد و در آن به ارزش‌های خانواده بهاء داده شود هرگز در مقابل هجمه های فرهنگی دشمن آسیب نخواهد دید و به جامعه ای رشد یافته و بالنده تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به نقش پررنگ زنان در انقلاب و نیز لزوم حضور آنان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد:  در طول تاریخ زنان رشید و انقلابی ما حرکات سازنده و تاثیر گذار زیادی داشته اند و یکی از عوامل پیروزی انقلاب حضور دوشادوش آنها در کنار مردان بود که با تربیت جوانان شجاع و متعهد در طول هشت سال دفاع مقدس توطئه های بیشمار دشمنان برای تجاوز  و تصاحب این کشور را خنثی کردند.
 
 


نوشته شده در   چهارشنبه 16 بهمن 1398  توسط    دفتر بانوان زمانی   
PDF چاپ چاپ