اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 21 تير 1400     |     کد : 731

به همت اداره کل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی

نشست تخصصی «مدیریت استرس و راهکارهای شاد زیستن در شرایط بحرانی با محوریت روابط زناشویی برگزار شد.

رقیه صادق زاده مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در نشست تخصصی «مدیریت استرس و راهکارهای شاد زیستن در شرایط بحرانی با محوریت روابط زناشویی« که به مناسبت گرامیداشت هفته ازدواج برگزار شد، ضمن گرامیداشت این هفته گفت: دین مبین اسلام نسبت به مسئله ازدواج و تشکیل خانواده تاکید فراوانی دارد

رقیه صادق زاده در  نشست تخصصی «مدیریت استرس و راهکارهای شاد زیستن در شرایط بحرانی با محوریت روابط زناشویی« که به مناسبت گرامیداشت هفته ازدواج برگزار شد، ضمن گرامیداشت این هفته گفت: دین مبین اسلام نسبت به مسئله ازدواج و تشکیل خانواده تاکید فراوانی دارد به طوری که ازدواج را نیمی از دین دانسته و بر اجرای این سنت حسنه همواره تاکید شده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه ازدواج سالم زمینه ساز ارتباط اجتماعی مناسب است، گفت: افرادی که ازدواج می‌کنند آرامش، اعتماد به نفس و احساس مسئولیت بیشتری نسبت به افراد مجرد دارند.
رقیه صادق زاده افزود: ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) نمونه کامل یک ازدواج موفق و الگو برای همه جوانان است و باید سعی شود الگوهای خوب را به زوج های جوان معرفی کنیم.
وی گفت: امیدواریم که جوانان ما با الگوپذیری از ازدواج و ساده زیستی آن بزرگواران، فرهنگ ازدواج آسان را در تمام خانواده‌ها نهادینه کنند.
صادق‌زاده تاکید کرد: در آموزه های اسلامی اهمیت ازدواج از منظر منافع فردی و مصالح اجتماعی قابل بررسی است و این اهمیت تا حدی است که پیامبرگرامی اسلام (ص) ازدواج را دوست ‌داشتنی‌ترین بنای اسلام می‌دانند از نظر اسلام تشکیل خانواده یک فریضه هست و بقای نسل بشری منوط به ازدواج است . مسئله ازدواج و تشکیل خانواده در دین مقدس اسلام، امری بسیار مهم است زیرا خانواده بنیاد بسیار مهم و حائز اهمیتی است در تربیت انسانهای سالم از لحاظ معنوی، فکری
در این نشست، دکتر بازرگان از اساتید دانشگاه به بیان مطالب ارزشمندی در خصوص ازدواج و مهارت‌های زندگی  و روابط صحیح زن و مرد  پرداخت.
 
 


نوشته شده در   دوشنبه 21 تير 1400  توسط    دفتر بانوان زمانی   
PDF چاپ چاپ