اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 26 تير 1400     |     کد : 732

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

دشمنان، فرهنگ عفاف و حجاب را هدف قرار داده‌اند

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی گفت: توسعه فرهنگ عفاف و حجاب یکی از مهم ترین الزامات و ضرورت های فعلی جامعه است که باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی گفت: توسعه فرهنگ عفاف و حجاب یکی از مهم ترین الزامات و ضرورت های فعلی جامعه است که باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.رقیه صادق زاده در نشست تحکیم و تعالی بنیان خانواده با محوریت عفاف و حجاب گفت: در صورت توجه کاربردی به موضوع فرهنگ عفاف و حجاب، تحکیم ارزش ها و مفاهیم اخلاقی جامعه نیز ارتقا خواهد یافت.
 
وی خاطرنشان کرد: هر گوه بی توجهی در زمینه فرهنگ عفاف و حجاب، سلامت شهروندان، کانون خانواده و بسیاری از تهدیدات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
 
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش های مسموم دشمنان برای نابودی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه، تصریح کرد: مقابله با نقشه های شوم دشمنان در این زمینه، نیازمند فرهنگ سازی، آگاه سازی و همچنین استفاده هدفمند از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی است.
مدیرکل زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه اولین نهاد اجتماعی و سنگ بنای هر جامعه‌ای خانواده است، افزود: نقش زن در حفظ و استحکام بنیان خانواده بسیار اساسی است.
 
رقیه صادق زاده افزود: موضوع عفاف و حجاب نباید مختص به زمان خاص مانند هفته عفاف و حجاب باشد؛ بلکه باید در طول سال برنامه هایی با این مفهوم تداوم داشته باشد و مردان و زنان به طور یکسان در حفظ و صیانت از آن نقش دارند.
 
وی با بیان اینکه از نگاه های مختلف مساله پوشش دارای اهمیت است، گفت: پذیرش حجاب بر اساس سنت یا بر مبنای ارزش ها و عواطف دینی یا با نگاه به مسئله تکلیف مداری دینی دارای اهمیت است.
 
صادق زاده با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای نهادینه شدن هرچه بیشتر عفاف و حجاب در جامعه ادامه داد: بهترین پاسخ به شبیخون فرهنگی و جنگ نرم دشمنان، تلاش برای تقویت بنیان خانواده و بهره گیری از اساتید و گروه های موثر جامعه برای مبارزه با رویدادهایی همچون چهارشنبه‌های سفید است.
 


نوشته شده در   شنبه 26 تير 1400  توسط    دفتر بانوان زمانی   
PDF چاپ چاپ