اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 27 شهريور 1400     |     کد : 737

سومین جلسه کمیته اجتماعی و زنان نقشه مهندسی فرهنگی استان، با موضوع بررسی و تدوین اقدامات استانی احصاء شده از اقدامات ملی راهبردهای کلان حوزه زنان و خانواده، در نقشه مهندسی فرهنگی برگزار شد.

صادق زاده مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری، گفت: تهیه و تدوین نقشه مهندسی فرهنگی، براساس منویات مقام معظم رهبری زمینه را برای انسجام و هماهنگی دستگاههای دخیل در حوزه های فرهنگی و اجتماعی جهت همسو کردن کلیه ظرفیت های مادی و معنوی فراهم کرده است و در نتیجه با مشارکت استانها در تدوین برش های استانی، موجبات بومی سازی سیاست گذاری ها و بهره وری برنامه ها و اقدامات فرهنگی ، اجتماعی را فراهم خواهد نمود.

صادق زاده مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: تهیه و تدوین نقشه مهندسی فرهنگی، براساس منویات مقام معظم رهبری زمینه را برای انسجام و هماهنگی دستگاههای دخیل در حوزه های فرهنگی و اجتماعی جهت همسو کردن کلیه ظرفیت های مادی و معنوی فراهم کرده است و در نتیجه با مشارکت استانها در تدوین برش های استانی، موجبات بومی سازی سیاست گذاری ها و بهره وری برنامه ها و اقدامات فرهنگی ، اجتماعی را فراهم خواهد نمود.
ایشان در ادامه، افزایش مشارکتهای اجتماعی زنان در حوزه های مختلف اقتصادی ، فرهنگی و...،تسهیل ازدواج جوانان و کاهش زمینه های طلاق، فرهنگ سازی و  آموزش راهکارهای ازدواج موفق ،  نظارت و ساماندهی مراکز ازدواج و خدمات اجتماعی و اجرای برنامه های مدیریت هوشمند آسیب های اجتماعی و ...  را از جمله اقدامات استانی پیش بینی شده کمیته مذکور برشمرد.
 


نوشته شده در   شنبه 27 شهريور 1400  توسط    دفتر بانوان زمانی   
PDF چاپ چاپ