اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 30 شهريور 1400     |     کد : 741

به همت امور بانوان فرمانداری هریس:

کارگاه آموزشی معیارها و ملاکهای انتخاب همسر برگزار شد.

به منظور بالا بردن سطح آگاهی، پیشگیری و کاهش مشکلات ازدواج کارگاه آموزشی معیارها و ملاکهای انتخاب همسر با حضور بانوان شاغل در ادارات و با سخنرانی استاد وکیلی در شهرستان هریس برگزار شد.

به منظور بالا بردن سطح آگاهی، پیشگیری و کاهش مشکلات ازدواج کارگاه آموزشی معیارها و ملاکهای انتخاب همسر با حضور بانوان شاغل در ادارات و با سخنرانی استاد وکیلی  در شهرستان هریس  برگزار شد.
علیرضا خاکپور فرماندار شهرستان هریس گفت: در مقوله ازدواج و تشکیل خانواده آگاهی و داشتن اطلاعات کافی بسیار حائز اهمیت است و بلوغ فکری و ذهنی کلید حل معمای ازدواج برای جوانان خواهد بود،اگر زوج های جوان توانمند و آگاه نباشند حریف محیط پیرامون خود نخواهند شد و عدم آگاهی در هر انتخابی باعث سردرگمی و به نتیجه نرسیدن می شود.   
در ادامه دکتر وکیلی ضمن اشاره به معیارها و ملاکهای انتخاب همسر گفت: خانواده بنیادی ترین نهاد در جامعه انسانی است که وظیفه تربیت و سازندگی افراد را بر عهده دارد و اگر افراد نتوانند خانواده را تحکیم بخشند و افرادی با ایمان در آن پرورش دهند نمی توانند جامعه ای ایده آل برای نسل آینده بسازند.
وی افزود: آموزش راه های صحیح ازدواج به خانواده ها و فرزندان آنان بسیار مهم است و از جمله آسیب های اجتماعی که امروز بسیاری از خانواده ها متاسفانه با آن دست و پنجه نرم می کنند بحث طلاق و ناسازگاری بین زوجین آن هم به مدت کوتاهی پس از ازدواج است که با توجه به پیچیدگی های زندگی امروزی نیاز است کارشناسان مربوطه اطلاعات و آگاهی های خود را به افراد انتقال دهند.
در این نشست کارگاهی پیرامون کارکرد های خانواده، درک متقابل همسران، انتظارات در ازدواج، پایداری خانواده و ... بحث و گفتگو شد.
 


نوشته شده در   سه شنبه 30 شهريور 1400  توسط    دفتر بانوان زمانی   
PDF چاپ چاپ